کد خبر:9223
پ

مجوز برگزاری ۱۵ رویداد مهم اردبیل به عنوان رویدادهای ملی صادر شد

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: مجوز برگزاری ۱۵ رویداد مهم استان اردبیل به عنوان رویدادهای ملی از سوی وزارت میراث‌ فرهنگی صادر شد. یحیی نجار قابل بعدازظهر امروز سه‌شنبه چهارم مهر در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه رویدادها و جشنواره‌های متنوعی در استان وجود دارد که […]

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: مجوز برگزاری ۱۵ رویداد مهم استان اردبیل به عنوان رویدادهای ملی از سوی وزارت میراث‌ فرهنگی صادر شد.

یحیی نجار قابل بعدازظهر امروز سه‌شنبه چهارم مهر در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه رویدادها و جشنواره‌های متنوعی در استان وجود دارد که نقش قابل توجهی در انعکاس قابلیت‌ها و آداب و رسوم استان دارد، اظهار کرد: ۱۵ رویداد مهم استان اردبیل در فهرست رویدادهای ملی وزارت میراث‌فرهنگی ثبت و مجوز برگزاری این رویدادها صادر شد.

وی افزود: جشنواره «فرهنگی ورزشی عشایر»، جشنواره «نان و برکت»، جشنواره «زمستان بیدار» و جشنواره «سیب و انگور» برای شهرستان مشگین شهر و جشنواره بین‌المللی «کوچ عشایر شاهسون مغان» برای شهرستان بیله‌سوار، جشنواره «آش و غذاهای سنتی» و «آئین ملی چشمه باشی» با نام جشنواره «نو اوستی» برای شهرستان نیر به ثبت رسیده‌اند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل بیان کرد: جشنواره «چومچه خاتون» و جشنواره «هیوا» برای شهرستان کوثر، جشنواره «الله لاما» برای شهرستان گرمی و جشنواره «عسل سبلان» و جشنواره «گیلاس» برای شهرستان اردبیل و جشنواره «گل‌های بابونه» برای شهرستان نمین ثبت رسمی شده و دو رویداد دیگر نیز در حال بررسی ارزیابان وزارت میراث‌فرهنگی است.

نجار قابل خاطرنشان کرد: ثبت این رویدادها نقطه عطفی در توسعه برنامه‌های بازاریابی و ارتقا برند استان تلقی می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری