کد خبر:10755
پ

محور فرهنگی تاریخی شهر قم به طول ۶ کیلومتر بهسازی شد

مدیرعامل سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم گفت: به منظور ساماندهی بافت‌های پیرامون حرم و شناسایی ابعاد مختلف فرهنگی شهر قم، پروژه بهسازی محور فرهنگی تاریخی را در شش کیلومتر در ۱۷ محله تاریخی شهر قم اجرایی شده است. علیرضا خاکی شامگاه یکشنبه بیست‌وچهارم دی در دیدار شهردار قم با هنرمندان منتخب شهر مقدس قم که […]

مدیرعامل سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم گفت: به منظور ساماندهی بافت‌های پیرامون حرم و شناسایی ابعاد مختلف فرهنگی شهر قم، پروژه بهسازی محور فرهنگی تاریخی را در شش کیلومتر در ۱۷ محله تاریخی شهر قم اجرایی شده است.

علیرضا خاکی شامگاه یکشنبه بیست‌وچهارم دی در دیدار شهردار قم با هنرمندان منتخب شهر مقدس قم که در سالن همایش‌های رضوان شهرداری قم برگزار شد، اظهار کرد: این سازمان به ساماندهی فضاهای پیرامون حرم می‌پردازد.

وی با اشاره به اینکه پروژه‌های بزرگ مقیاس را در دستورکار داریم، مطرح کرد: رویکرد این پروژه‌ها بیش‌تر ایجاد فضای امن و با آرامش برای حضور شهروندان است.

مدیرعامل سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم از تملک مغازه‌های اطراف قبرستان نو یاد کرد و گفت: فضای پنج هکتاری رها شده در اطراف حرم در سال‌های آینده ساماندهی خواهد شد.

مردم شاهد تحولات هسته مرکزی خواهند بود

خاکی با بیان اینکه ظرفیت‌های مختلف شناسایی و احیا شده است، عنوان کرد: ظرف یکی دو سال آینده مردم تحولات را در هسته مرکزی شهر شاهد خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه پروژه محور فرهنگی و تاریخی تأثیر بسیاری در قم داشته است، خاطرنشان کرد: تلاش داشتیم ابعاد مختلف شهر قم را شناسایی و معرفی کنیم.

مدیرعامل سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم اضافه کرد: به منظور ساماندهی بافت پیرامون حرم و شناسایی ابعاد مختلف فرهنگی شهر قم پروژه محور فرهنگی تاریخی را در شش کیلومتر در ۱۷ محله تاریخی شهر قم با کف‌سازی، جداره‌سازی و بهسازی کامل کرده‌ایم.

خاکی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین پروژه‌ها احیای بازار کهنه بوده است، تصریح کرد: تلاش داریم بزرگ‌ترین مجموعه خصوصی صنایع دستی را در این محور فعال کنیم.

وی با اشاره به اینکه محورهای فرهنگی و تاریخی شهر قم را مدنظر قرار داده‌ایم، یادآور شد: شهر قم ویژگی‌های معرفی نشده بسیاری دارد که هنوز شناسایی و معرفی نشده‌اند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری