کد خبر:11957
پ

مدرسه‌های تاریخی فرهنگ و زینبیه اردبیل مرمت می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از مرمت و تعمیر مدرسه‌های تاریخی فرهنگ و زینبیه اردبیل خبر داد. حسن محمدی ادیب در بازدید از مدرسه‌های تاریخی فرهنگ و زینبیه اظهار کرد: با توجه به قرار داشتن مدرسه‌های تاریخی فرهنگ و زینبیه در فهرست آثار ملی هرگونه تعمیر و مرمت در این بناها باید مطابق ضوابط میراث‌فرهنگی باشد. […]

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از مرمت و تعمیر مدرسه‌های تاریخی فرهنگ و زینبیه اردبیل خبر داد.

حسن محمدی ادیب در بازدید از مدرسه‌های تاریخی فرهنگ و زینبیه اظهار کرد: با توجه به قرار داشتن مدرسه‌های تاریخی فرهنگ و زینبیه در فهرست آثار ملی هرگونه تعمیر و مرمت در این بناها باید مطابق ضوابط میراث‌فرهنگی باشد.

وی افزود: بر همین اساس و با توجه به نیاز مرمت و تعمیر در برخی از بخش‌های این بناها مانند سقف و شیروانی، طرح مرمت و جزئیات بنا از سوی اداره کل میراث‌فرهنگی آماده می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل بیان کرد: آماده کردن طرح مرمتی و نظارت بر مرمت مطابق ضوابط، بر عهده اداره کل میراث‌فرهنگی خواهد بود و اداره کل نوسازی مدارس با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان عملیات مرمت و تعمیر این مدرسه‌های تاریخی را انجام می‌دهند.

محمدی ادیب ادامه داد: مدرسه‌های فرهنگ و زینبیه در یک منطقه قرار دارند و در سال ۱۳۹۷ با شماره ۳۲۴۸۲ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری