کد خبر:4311
پ

مدیرعامل سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز : لزوم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای بازیافت نخاله‌های ساختمانی

مدیرعامل سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز گفت: بررسی‌های لازم جهت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در بازیافت نخاله‌های ساختمانی انجام شده است. اسماعیل آخوندشوشتری اظهار کرد: با بهره‌مندی از تجربیات گذشته و تبدیل تهدیدها به فرصت در خصوص ساماندهی پسماند ساختمانی در کلان‌شهر اهواز می‌توانیم برنامه‌ریزی منسجم، دقیق و کاربردی در این حوزه انجام دهیم. وی افزود: […]

مدیرعامل سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز گفت: بررسی‌های لازم جهت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در بازیافت نخاله‌های ساختمانی انجام شده است.

اسماعیل آخوندشوشتری اظهار کرد: با بهره‌مندی از تجربیات گذشته و تبدیل تهدیدها به فرصت در خصوص ساماندهی پسماند ساختمانی در کلان‌شهر اهواز می‌توانیم برنامه‌ریزی منسجم، دقیق و کاربردی در این حوزه انجام دهیم.

وی افزود: یکی از راهکارهایی که می‌توانیم وضعیت نخاله‌های ساختمانی در اهواز را ساماندهی کنیم بازیافت و بازگرداندن این نخاله‌ها به چرخه استفاده است. در جوامع پیشرفته برنامه‌ریزی‌ها به سمتی پیش می‌رود که در ساختمان از مصالح و مواد حاصل از بازیافت استفاده می‌شود.‌

مدیرعامل سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز ادامه داد: با توجه به هماهنگی و هم‌نظری شورای اسلامی شهر و خدمات شهری شهرداری اهواز در خصوص بازیافت نخاله‌های ساختمانی، می‌توانیم گام‌های مؤثری در این حوزه برداریم که در این راستا ظرفیت بخش خصوصی در حوزه خدمات شهری و بازیافت نخاله‌های ساختمانی مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفت.

وی با اشاره به اقدام برای ایجاد دو ایستگاه میانی در غرب و شرق کارون برای جمع‌آوری پسماندهای ساختمانی جهت انتقال به سایت صفیره، گفت: با توجه به بعد مسافت و همچنین به‌منظور جلوگیری از آلودگی‌های محیطی و کاهش ترافیک و بی‌خطرسازی نخاله‌ها، سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز در نظر دارد در شرق و غرب کارون دو ایستگاه جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی ایجاد کند و از آنجا به محل سایت دفن صفیره انتقال دهد.

آخوندشوشتری تاکید کرد: برنامه عملیاتی مدونی به‌منظور جمع‌آوری نخاله‌های سرگردان در سطح شهر اهواز توسط حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری تهیه و تنظیم شده است که بر اساس آن اقدامات لازم به منظور جمع‌آوری کلی و همچنین تثبیت محل‌های علامت‌گذاری شده در دست اقدام است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری