کد خبر:10935
پ

مدیرکل راه‌ و شهرسازی کردستان: اراضی ملی فاقد سند در سکونتگاه‌های غیررسمی سنددار می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان از صدور سند مالکیت برای اراضی سکونتگاه‌های غیررسمی که در آن تا قبل از سال ۱۳۹۴ بنا احداث شده است، خبر داد. جهانگیر الیاسی اظهار کرد: با تمهیدات اندیشیده شده، برای اراضی دولتی واقع در محدوده سکونتگاه‌های غیررسمی مصوب در مالکیت وزارت راه و شهرسازی (سازمان ملی زمین و مسکن […]

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان از صدور سند مالکیت برای اراضی سکونتگاه‌های غیررسمی که در آن تا قبل از سال ۱۳۹۴ بنا احداث شده است، خبر داد.

جهانگیر الیاسی اظهار کرد: با تمهیدات اندیشیده شده، برای اراضی دولتی واقع در محدوده سکونتگاه‌های غیررسمی مصوب در مالکیت وزارت راه و شهرسازی (سازمان ملی زمین و مسکن و یا شرکت بازآفرینی شهری ایران) که توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی قبل از یکم فروردین ۹۴ تصرف و در آن بنا احداث شده و در حال بهره‌برداری باشد، سند مالکیت رسمی صادر می‌شود.

وی به شرایط صدور سند در این اراضی اشاره کرد و افزود: فرد متقاضی و همسر وی باید فاقد مسکن بوده و از دولت، مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی زمین یا واحد مسکونی دریافت نکرده باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان ادامه داد: هریک از متصرفان تنها امکان بهره‌مندی از یک قطعه زمین را دارند.

الیاسی به مزایای دریافت سند اشاره کرد و افزایش تمایل به نوسازی و استحکام بنای مسکونی، امکان صدور پروانه و پایان کار، تعریض و بهسازی معابر و جلوگیری از فاجعه انسانی به هنگام زلزله و آتش سوزی، امکان استفاده از سند به عنوان وثیقه برای دریافت وام نوسازی، امکان افزایش سرمایه گذاری در محله، امنیت در مالکیت واحد مسکونی و ایجاد تعلق خاطر را از جمله مزایای این طرح برشمرد.

وی اضافه کرد: متقاضیان برای دریافت سند باید در سامانه تسهیلات بافت فرسوده به آدرس Facility.udrc.ir پیش ثبت‌نام را انجام داده و در ادامه با مدارک ملکی، کارت ملی و قبض آب و یا برق به اداره واگذاری معاونت املاک اداره‌کل راه و شهرسازی مراجعه کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: طبق دستورالعمل بند (م) تبصره ۱۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۲، آخرین مهلت برای دریافت سند مالکیت پایان سال جاری است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری