کد خبر:4124
پ

مرمت بافت تاریخی خرم‌آباد در دستور کار شهرداری

شهردارخرم‌آباد گفت: مرمت بافت تاریخی محله باباطاهر یک ضرورت است که در دستور کار شهرداری قرار گرفته و در حال انجام است. سعید فتوحی اظهار کرد: در محله بابا طاهر خرم‌آباد، ۱۵ خانه تاریخی وجود دارد که از ارزشمندترین داشته‌های این شهر به شمار می‌رود. وی افزود: خانه اخوند ابو، آرامگاه بابا طاهر، چند معبر تاریخی، زورخانه، سقا خانه از جمله خانه‌هایی […]

شهردارخرم‌آباد گفت: مرمت بافت تاریخی محله باباطاهر یک ضرورت است که در دستور کار شهرداری قرار گرفته و در حال انجام است.

سعید فتوحی اظهار کرد: در محله بابا طاهر خرم‌آباد، ۱۵ خانه تاریخی وجود دارد که از ارزشمندترین داشته‌های این شهر به شمار می‌رود.

وی افزود: خانه اخوند ابو، آرامگاه بابا طاهر، چند معبر تاریخی، زورخانه، سقا خانه از جمله خانه‌هایی است که در محله بابا طاهر قرار دارد و برای مرمت این بافت‌ها شش هکتار به‌عنوان پایلوت در دستور کار قرار گرفته است.

شهردار خرم‌آباد با بیان اینکه مرمت محله باباطاهر با حجم ۸۰۰۰ مترمربع دیواره‌سازی و ۵۰۰۰ مترمربع کف‌سازی و نور پردازی از کف براساس تصاویر و عکس‌های دهه ۳۰ خرم‌آباد انجام خواهد شد، خواستار همکاری دستگاه‌های اجرایی برای مرمت بافت تاریخی شد و خاطرنشان کرد: همراهی دستگاه‌ها در اجرای پروژه مرمت بافت تاریخی خرم‌آباد رونق گردشگری را در پی خواهد داشت.

شایان ذکر است ۷۰ هکتار بافت تاریخی در سطح شهر خرم آباد وجود دارد که در حال حاضر شش هکتار توسط شهرداری خرم آباد در حال مرمت است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری