کد خبر:10185
پ

معاون برنامه ریزی شهرداری: ضرورت تخصیص بودجه برای احیای بافت تاریخی شیراز

معاون برنامه ریزی و سرمایه انسانی شهرداری کلان شهر شیراز گفت: تخصیص بودجه ویژه به کالبد بافت تاریخی شیراز از اولویت های اصلی مدیریت شهری و درخواست شهروندان شیراز است. محمد علی راضی در برنامه تلویزیونی در خصوص اهم وظایف و اقدامات معاونت برنامه ریزی شهرداری کلان شهر شیراز اظهار کرد: این بخش از جمله […]

معاون برنامه ریزی و سرمایه انسانی شهرداری کلان شهر شیراز گفت: تخصیص بودجه ویژه به کالبد بافت تاریخی شیراز از اولویت های اصلی مدیریت شهری و درخواست شهروندان شیراز است.

محمد علی راضی در برنامه تلویزیونی در خصوص اهم وظایف و اقدامات معاونت برنامه ریزی شهرداری کلان شهر شیراز اظهار کرد: این بخش از جمله حوزه‌های هماهنگ کننده در خصوص بودجه بندی حوزه‌های مختلف است.

وی با اشاره به اینکه تدوین و تهیه برنامه بودجه و اختصاص آن به همه بخش‌ها در سه برنامه بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت تقسیم بندی شده است، افزود: در برنامه کوتاه مدت بودجه یک ساله شهرداری شیراز مشخص می‌شود.

معاون برنامه ریزی و سرمایه انسانی شهرداری شیراز اضافه کرد: تخصیص و توزیع بودجه‌ها به حوزه‌ها و با موضوعات مختلف است که حمل و نقل و ترافیک، فرهنگی، اجتماعی، گردشگری، محیط زیست و خدمات شهری، اقتصادی و شهرسازی از جمله آنهاست.

راضی خاطر نشان کرد: در برنامه ریزی بودجه سال جاری ۵۴۰ پروژه تعریف شده است که هم اکنون این پروژه‌ها در سطح کلان شهر شیراز و در مناطق یازده گانه فعال هستند.

وی در ادامه به تشریح روند تهیه برنامه بودجه‌ای پرداخت و تصریح کرد: معاونت برنامه ریزی شهرداری شیراز برای تهیه بودجه از یک سند بالا دستی استفاده کرده است که این سند یک برنامه بیست ساله است که اساس مطالعات پایه در زمینه‌های مختلف تاریخی، فرهنگی، جغرافیایی و شهرسازی انجام شده است.

معاون برنامه ریزی و سرمایه انسانی شهرداری شیراز ادامه داد: بر اساس این مطالعات سنجش این قابلیت صورت پذیرفته تا استعدادها و قابلیت‌های شهر استخراج شود و بر اساس قابلیت‌ها حدود توسعه شهر تعیین شود.

راضی با اشاره به اینکه بر اساس سنجش این قابلیت‌ها شهر باید توسعه متوازن داشته باشد، گفت: با این اقدام نیازسنجی، امکان سنجی و برنامه‌های راهبردی پیرامون هر پروژه مشخص می‌شود.

وی همچنین در خصوص اساس بودجه ریزی شهرداری در حوزه حمل و نقل اظهار کرد: بودجه ریزی در حوزه حمل و نقل با هدف کاهش ترافیک برای تکمیل خطوط مترو، اتصال‌ها، تقاطع‌ها و احداث خطوط جدید، بحث نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و بحث مدیریت ترافیک و هوشمند سازی است که ۳۷ درصد از بودجه ۲۳ هزار و پانصد میلیارد تومانی شهرداری شیراز به این حوزه اختصاص داده شده است.

این مقام مدیریت شهری در ادامه گفت: در حوزه محیط زیست توجه ویژه ای به محدودیت منابع آبی و توزیع متوازن فضای سبز شهری مد نظر است.

راضی افزود: از دیگر مباحث مهم و مورد اهمیت در بودجه شهری بحث تاب آوری حوادث غیر مترقبه شهری و بحث امنیت شهری است که در این حوزه پروژه‌های بسیار خوب و شاخص در حوزه آتش نشانی و مدیریت بحران در بودجه شهری تعریف شده است که حجم ۱۱ درصدی و برابر با حدود یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از بودجه را به خود اختصاص داده است.

وی در پایان اضافه کرد: در حوزه کالبدی کلان شهر شیراز، با توجه به ظرفیت بسیار خوبی که بافت تاریخی این کلان شهر دارد و برای همه مجموعه‌ای ارزشمند است تخصیص بودجه ویژه از اولویت‌های اصلی و حائز اهمیت مدیریت شهری و درخواست شهروندان شیراز است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری