کد خبر:2154
پ

معاون شهردار اصفهان : دولت به تعهدات خود برای خرید اتوبوس عمل کند

معاون مالی و اقتصادی شهردار اصفهان با بیان اینکه دولت ۸۰ درصد منابع مالی خرید اتوبوس‌های جدید را در نظر گرفته است و شهرداری نیز ۲۰ درصد آن را تأمین می‌کند، گفت: شهرداری سهم خود را پرداخت کرده است و منتظر تحویل اتوبوس‌ها هستیم، البته امیدواریم دولت نیز تعهد خود را عملیاتی کند. محسن رنجبر […]

معاون مالی و اقتصادی شهردار اصفهان با بیان اینکه دولت ۸۰ درصد منابع مالی خرید اتوبوس‌های جدید را در نظر گرفته است و شهرداری نیز ۲۰ درصد آن را تأمین می‌کند، گفت: شهرداری سهم خود را پرداخت کرده است و منتظر تحویل اتوبوس‌ها هستیم، البته امیدواریم دولت نیز تعهد خود را عملیاتی کند.

محسن رنجبر در مجمع عمومی شرکت اتوبوسرانی که در جلسه علنی شورای اسلامی شهر برگزار شد، اظهار کرد: سالیان سال در خصوص بیمه رانندگان ناوگان اتوبوسرانی اعتراض‌های اجتماعی وجود داشت که سال گذشته توانستیم این مشکل را رفع کنیم.

وی با تاکید بر اینکه اتوبوس‌های جدید خریداری و تعدادی نیز بازسازی شده است، افزود: چنانچه سال جاری منابع مالی تأمین نشود، شهرداری دچار چالش خواهد شد.

معاون مالی و اقتصادی شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: بر اساس قانون ارزش افزوده قرار بود از ابتدای سال مبالغی به شهرداری پرداخت شود، اما تاکنون این موضوع محقق نشده است؛ به‌طوری که تمام شهرداری‌ها دچار مشکل شده‌اند، اما با جریان نقدی که پیش‌بینی کردیم، موفق شدیم موضوع بیمه رانندگان اتوبوس را رفع کنیم.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه هزینه‌ها افزایش پیدا کرده است، از اعمال سیاست‌های افزایش قیمت در حوزه اتوبوسرانی جلوگیری شده است، البته تأمین نشدن منابع مالی، شهرداری‌ها را دچار بحران می‌کند و ممکن است این مشکل به حقوق و دستمزدها نیز سرایت کند که نیاز است تدابیری در این خصوص اندیشیده شود.

رنجبر گفت: عزم مدیریت شهری اصفهان خرید اتوبوس‌های جدید با استفاده از منابع مختلف به‌ویژه تهاتر نفت است که در این راستا با رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مذاکراتی انجام شده است و پیگیر این مسئله هستیم.

وی با بیان اینکه دولت ۸۰ درصد منابع مالی خرید اتوبوس را در نظر گرفته است و شهرداری نیز ۲۰ درصد آن را تأمین می‌کند، افزود: شهرداری تمام سهم خود را پرداخت کرده است و منتظر تحویل اتوبوس‌ها هستیم، البته امیدواریم دولت نیز تعهد خود را عملیاتی کند.

شایان ذکر است در جلسه شورای اسلامی شهر ، گزارش نهایی مالی ۱۳۹۹ شرکت اتوبوسرانی با اکثریت آرا به تصویب رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری