کد خبر:2191
پ

معاون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین : حامی برنامه‌هایی هستیم که منفعت عمومی داشته باشند

معاون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت: حامی برنامه‌هایی هستیم که منفعت عمومی برای شهر و شهروندان داشته باشند. به گزارش افتخار میهن؛ محمد محمودی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در اولین گام پس از بررسی دریافتیم این سازمان نیازمند یک هویت‌بخشی جدی است که یا باید این هویت‌بخشی بازیابی شود […]

معاون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت: حامی برنامه‌هایی هستیم که منفعت عمومی برای شهر و شهروندان داشته باشند.

به گزارش افتخار میهن؛ محمد محمودی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در اولین گام پس از بررسی دریافتیم این سازمان نیازمند یک هویت‌بخشی جدی است که یا باید این هویت‌بخشی بازیابی شود و یا از نو تعریف گردد.

محمودی اظهار کرد: رعایت نگاه عادلانه در کارها و توجه متوازن به فعالان فرهنگی، هنری و ورزشی در اولویت سازمان است و در این راستا اصلاح فرآیندها را آغاز کرده ایم.

او خاطرنشان کرد: در گام بعدی تلاش کردیم تا ساختار مالی سازمان را اصلاح کنیم و در رویکرد جدید تصمیم داریم که پیمانکاران و افرادی که برای برای سازمان تولید محتوا می کنند در کمترین فاصله زمانی هزینه های خود را دریافت کنند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین در ادامه گفت: انتظار برخی از مدیران سازمان های دولتی، پشتیبانی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری از برنامه های فرهنگی آنان در شهر قزوین است.

محمودی اضافه کرد: اگر قرار باشد سازمان فقط نقش پشتیبانی از برنامه های فرهنگی سایر دستگاه های دولتی را عهده دار باشد، مطمئنا در آینده، سازمان کارنامه قابل دفاعی نخواهد داشت.

او خاطرنشان کرد: برخی حمایت‌هایی که پیش از این در سازمان اتفاق افتاده جنبه فرهنگی نداشت و طبق بررسی‌ها تنها در سه فصل اول سال گذشته حدود ۱۵ هزار متر مربع بنر در سازمان چاپ شده است و ما این کار را نه تنها یک کار فرهنگی نمی‌دانیم بلکه یک کار ضدفرهنگ در فرهنگ شهروندی می‌دانیم.

به گفته او پول پاشی بدون پیوست برنامه ای و بدون توجه به ماموریت های اصلی سازمان در رسالت این سازمان نیست، بلکه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی فقط از برنامه هایی که منفعت عمومی داشته باشد، حمایت می کند.

سازمان از برنامه های خوب حمایت می کند؛ نه مجموعه ها

این مسئول خاطرنشان کرد: ما نهاد تخصصی هنر، ورزش و آسیب های اجتماعی نیستیم اما در کنار همه سازمان‌های متولی آن ها قرار داریم.

او بیان کرد: برنامه های ما باید منعفت عام داشته باشد، در برابر همه تبعیض ها ایستادیم و معتقدیم باید از برنامه ها حمایت کنیم نه از افراد و در کارها به سمت شفافیت سازی حرکت کنیم.

دست سیاست از حوزه فرهنگ و هنر کوتاه است

محمودی با بیان اینکه دست سیاست از حوزه فرهنگ و هنر کوتاه است، گفت: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین حیات خلوت هیچ جناح، گروه و طایفه ای نیست بلکه این سازمان متعلق به همه فعالان فرهنگی، اجتماعی، هنری و ورزشی است که برای منفعت شهر و شهروندان برنامه داشته باشد.

او اظهار کرد: برخی از انتظارات که ناشی از عملکرد سازمان فرهنگی ورزشی است، فارغ از ماموریت های سازمان است، طبق قانون، اموال شهرداری فقط متعلق به مردم شهر است و حاکمیت و دولت با نهایت احترام سهمی در مال مردم ندارند، لذا در مساعدت‌های مالی دستگاه ها و نهادهای دولتی و حاکمیتی منع قانونی و شرعی وجود دارد.

فرهنگسراهای شهرداری قزوین تخصصی می شود

او از تخصصی شدن برخی از فرهنگسراهای شهرداری قزوین خبر داد و گفت: مطمئنا مدیریت تخصصی فرهنگسراها به ارتقای فعالیت ها و کارکرد مطلوب این مجموعه ها کمک شایانی خواهد کرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: در اداره فرهنگسراها نه به دنبال درآمدزایی هستیم و نه سفارشی سازی؛ فرهنگسراها به افراد توانمندی که برای ارتقای فرهنگ شهروندی و عامه مردم برنامه داشته باشند،صرفا در مجرای قانون واگذار خواهد شد.

محمودی افزود: فرهنگسرای تخصصی «خانواده، شهروند و هویت شهری»، «کارآفرینی و توانمندسازی»، «هنر و ادبیات و پایداری»، «قرآن و عترت»، «خانه علوم» و «خانه کودک» از جمله برنامه هایی است که در دستور کار سازمان قرار دارد که در صورت تصویب تا پایان سال عملیاتی خواهند شد.

او اضافه کرد: برنامه های فرهنگی و اجتماعی سازمان پس از رصد معضلات فرهنگی هر منطقه و بر اساس اطلس آسیب های اجتماعی در کنار سایر دستگاه های مسئول اجرایی خواهد شد.

بسیاری رسوم و مفاخر قزوین مغفول مانده اند

این مسئول خاطرنشان کرد: امروزه از بسیاری رسوم و مفاخر قزوین غافل شده ایم و نسل دوم و سوم هیچ دانشی نسبت گنجینه های پیشین خود ندارند، لذا در این حوزه باید ورود جدی کنیم و نیازمند همکاری اهالی رسانه هستیم.

محمودی در بخش دیگری از سخنانش گفت: کیفیت برنامه ها بیشتر از کمیت ها برای ما دارای اهمیت است،شاید تعداد برنامه های سازمان کم شده باشد اما با کیفیت برنامه هایی که تاکنون برگزار شده نشان داده که ما به دنبال برنامه های با کیفیت و خوب هستیم.

معاون شهردار قزوین افزود: نوروز امسال شاهد رضایت شهروندان از برنامه های نوروزی بودیم اما با بی مهری برخی دوستان متهم به اموری شدیم که توسط ما اجرا نشده بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری