کد خبر:4490
پ

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی: با رونق بخش مسکن می‌توان اقتصاد کشور را نجات داد

معاون مسکن و ساختمان با تاکید بر حفظ و انسجام وزارت راه و شهرسازی گفت: تلاش خواهیم کرد با انسجام وهمدلی برای رفع دغدغه‌های رهبر انقلاب در بخش مسکن تلاش کنیم و پروژه عظیم طرح نهضت ملی مسکن را به نتیجه برسانیم و با رونق بخش مسکن می‌توان اقتصاد کشور را نجات داد. هادی عباسی‌اصل […]

معاون مسکن و ساختمان با تاکید بر حفظ و انسجام وزارت راه و شهرسازی گفت: تلاش خواهیم کرد با انسجام وهمدلی برای رفع دغدغه‌های رهبر انقلاب در بخش مسکن تلاش کنیم و پروژه عظیم طرح نهضت ملی مسکن را به نتیجه برسانیم و با رونق بخش مسکن می‌توان اقتصاد کشور را نجات داد.

هادی عباسی‌اصل با اشاره به اینکه موضوع مسکن در انقلاب اسلامی بسیار مورد توجه بوده است و حضرت امام(ره) در پیام‌های مختلف به این موضوع تاکید داشته اند، بیان داشت: همه امکانات باید بسیج و مسکن احداث شود. طبق فرمایش امام (ره) برای آنکه عدالت در کشور برقرار شود چاره‌ای نداریم جز آنکه همه در کشور  صاحب مسکن باشند.

عباسی‌اصل با یادآوری اینکه به دلیل اهمیت موضوع مسکن از ابتدای انقلاب اسلامی، چند اصل در قانون اساسی به موضوع مسکن اختصاص دارد، توضیح داد: تا سال ۶۷ و در ادامه تا سال ۷۲ با عرضه زمین ، موضوع مسکن کمی در کشور آرام‌تر شد. از سال ۷۲ تا ۷۶ سیاست‌ها کمی تغییر کرد و تاکید بر آن شد به جای زمین حمایتی باید بر مسکن حمایتی متمرکز شد. در همان سال ها نیز اجاره به شرط تملیک با بودجه دولتی و منابع سازمان ملی مطرح شد که موضوع مسکن را قفل کرد.

عباسی‌اصل افزود:  در دولت نهم و دهم مجددا موضوع مسکن مورد توجه قرار گرفت و عزم ملی برای مسکن جزم شد، جلسات هفتگی برگزار و جهشی در بخش مسکن ایجاد و از فشارها کاسته شد.

 بخشی از تورم ۵۰ درصدی سال‌های گذشته به دلیل فعال نبودن مسکن بود

معاون مسکن و ساختمان با اشاره به اینکه بخشی از تورم ۵۰ درصدی سال‌های گذشته به دلیل فعال نبودن مسکن بود، اعلام کرد: تاکنون مقام معظم رهبری بر موضوع مسکن تا این حد صریح مطالبه‌گری نکرده بودند. بنابراین تلاش خواهیم کرد تا مشکلات بخش مسکن را برای مردم برطرف کنیم.

وی تصریح کرد: برخی معتقدند با توجه به امکانات موجود می‌توان مشکل مسکن کشور را حل کرد و مسکن را به نقطه مطلوبی رساند. 

معاون وزیر راه و شهرسازی بر ضرورت راه‌اندازی رشته اقتصاد زمین و مسکن در کشور تاکید کرد و گفت: اقتصاد زمین و مسکن پیچیده، دشوار و چند وجهی است. معتقدم با رونق بخش مسکن می‌توان اقتصاد کشور را نجات داد.

وی گفت: تلاش می‌کنیم تا بار وزیر راه و شهرسازی را در حوزه مسکن سبک و خیال شان را کمی آسوده کنیم. همچنین تلاش خواهیم کرد با انسجام وهمدلی پروژه عظیم طرح نهضت ملی مسکن را به نتیجه برسانیم.

عباسی‌اصل بر حفظ و انسجام وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد و گفت: در تلاش هستیم تا انسجام وزارت راه و شهرسازی را حفظ کنیم.

تلاش برای اتمام ۲۵۰ واحد باقیمانده مسکن مهر تا پایان سال

معاون مسکن و ساختمان با اشاره به اینکه متاسفانه هنوز ۲۵۰ هزار واحدمسکونی مهر ناتمام در کشور وجود دارد توضیح داد: در برنامه است تا این ۲۵۰ هزار واحد باقیمانده مسکن مهر را به اتمام برسانیم و پرونده مسکن مهر را ببندیم و بتوانیم نشاط و امیدواری را به جامعه برگردانیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری