کد خبر:11800
پ

میزبانی رفسنجان از بزرگترین رویداد صنعت اسب ایران

دبیر هیئت سوارکاری رفسنجان از برگزاری شو سواره اسبان اصیل ایران با حضور عضو تیم ملی سوارکاری در روزهای ۲۳ و ۲۴ فروردین خبر داد. وحید ابوالقاسمی با اشاره به برگزاری بزرگترین رویداد صنعت اسب کشور در روزهای ۲۳ و ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ در رفسنجان، اظهار کرد: مقدمات برگزاری این رویداد در هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری […]

دبیر هیئت سوارکاری رفسنجان از برگزاری شو سواره اسبان اصیل ایران با حضور عضو تیم ملی سوارکاری در روزهای ۲۳ و ۲۴ فروردین خبر داد.

وحید ابوالقاسمی با اشاره به برگزاری بزرگترین رویداد صنعت اسب کشور در روزهای ۲۳ و ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ در رفسنجان، اظهار کرد: مقدمات برگزاری این رویداد در هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران با رونمایی از پوستر اختصاصی آن رقم خورد.

وی برگزاری این همایش از سوی هیئت سوارکاری شهرستان رفسنجان را نقطه عطفی برای حرکت جدید در سوارکاری دانست و افزود: با توجه به سابقه ۱۵ ساله برگزاری شو سواره در رفسنجان، به زودی این رویداد در تقویم رویدادهای گردشگری کشور ثبت خواهد شد.

رئیس شو سواره اسب رفسنجان با بیان اینکه ۱۶۰ رأس اسب در این رویداد شرکت می‌کنند، تصریح کرد: برای برپایی این رویداد از پیشکسوتان صنعت اسب در کشور دعوت کردیم که همین امر موجب می‌شود نگاه‌ها به سمت شو سواره دوخته شود و مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه از حضور اسب داران از شهرهای تبریز، سقز، تهران، کاشان، قم، شیراز و اصفهان و … در این رویداد خبر داد و افزود: گردهمایی سوارکاری با همراهی شرکت مس، شهرداری، میراث فرهنگی، ورزش و جوانان و سایر دستگاه‌های اجرایی برگزار می‌شود.

اشتغالزایی و توسعه صنعت اسب از نتایج شو سواره رفسنجان است

ابوالقاسمی با اشاره به اینکه رفسنجان دارای بیش از پنج هزار رأس اسب است، گفت: به نسبت جمعیت اسب در شهر رفسنجان، جزو شهرهای اول در کشور هستیم و برگزاری همایش‌های متنوع اسب سواری ضمن رونق به صنعت اسب در رفسنجان، اشتغالزایی و توسعه این صنعت را در پی خواهد داشت.

وی در تشریح برگزاری مراسم افتتاحیه شو سواره، خاطرنشان کرد: مراسم افتتاحیه عصر روز بیست و سوم فروردین با حضور یکی از سوارکاران معلول و عضو تیم ملی سوارکاری برپا خواهد شد و پس از آن از قهرمانان ملی رفسنجانی در رشته‌های مختلف ورزشی تجلیل می‌کنیم.

دبیر هیئت سوارکاری رفسنجان با تأکید بر اینکه حضور در این رویداد رایگان بوده و برای تمامی خانم‌ها و آقایان آزاد است، یادآور شد: مراسم افتتاحیه شو سواره با تقدیر از بچه‌های دارای اختلال اتیسم و معرفی یکی از گروه‌های فعال این حوزه ادامه خواهد یافت.

شایان ذکر است بزرگترین رویداد صنعت اسب کشور روزهای ۲۳ و ۲۴ فروردین از ساعت ۱۶ تا ۲۲ با حضور مسئولان کشوری و استانی در مجموعه فرهنگی ورزشی حضرت ولیعصر (عج) (موزه) رفسنجان برپا خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری