کد خبر:11673
پ

نائب‌رئیس شورای شهر: مشوق‌های مدیریت شهری اصفهان برای تبدیل خانه‌های تاریخی به مهمان‌پذیر

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اگر خانه تاریخی به مهمان‌پذیر تبدیل شود، فضا یا خانه کنار آن می‌تواند به عنوان پارکینگ، رستوران یا سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار گیرد و در این صورت این فضا از معافیت پروانه بهره‌مند می‌شود. به گزارش افتخار میهن به نقل از ایمنا، سیدامیر سامع اظهار کرد: برای رفع نیاز مسافرانی […]

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اگر خانه تاریخی به مهمان‌پذیر تبدیل شود، فضا یا خانه کنار آن می‌تواند به عنوان پارکینگ، رستوران یا سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار گیرد و در این صورت این فضا از معافیت پروانه بهره‌مند می‌شود.

به گزارش افتخار میهن به نقل از ایمنا، سیدامیر سامع اظهار کرد: برای رفع نیاز مسافرانی که وارد شهر اصفهان می‌شوند، اولویت نخست، بهره‌مندی از هتل‌هایی است که با وجود هزینه‌های که در طول سال دارند، تنها در بعضی از فصول سال درآمد دارند.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت هتل‌ها با گردشگران خارجی و داخلی تکمیل می‌شود، افزود: هتل‌های اصفهان حدود ۱۲ تا ۱۴ هزار تخت دارد، با این وجود، در بعضی از فصول، تعطیلات چند روزه تابستان، اعیاد و مناسبت‌ها مردم با کمبود اسکان روبه‌رو می‌شوند.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: این کلان‌شهر یکی از مقاصد سفر افراد چه در داخل چه در خارج ایران است.

سامع با بیان اینکه الحاقاتی که به فضای خانه‌های تاریخی اضافه می‌شود نیز از معافیت پروانه بهره‌مند می‌شود، گفت: اگر خانه تاریخی به مهمان‌پذیر تبدیل شود، فضا یا خانه کنار آن می‌تواند به عنوان پارکینگ، رستوران یا سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار گیرد و در این صورت این فضا نیز از معافیت پروانه بهره‌مند می‌شود.

وی با اشاره به همت میراث فرهنگی و احیای بافت فرسوده ادامه داد: احیای مسیرها، کف‌سازی، زیباسازی، احداث مکان‌هایی همچون شهربازی و آکواریوم موجب رونق صنعت گردشگری و هتل‌ها می‌شود.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به ستاد تسهیلات خدمات سفر و نیاز ۷۰ هزار خانوار به محلی برای اسکان در بعضی از شهرها خاطرنشان کرد: برخی افراد از امکانات اقامتی که خود یا اقوامشان دارند، استفاده می‌کنند، برخی دیگر با هماهنگی ستاد آموزش و پرورش در مدارس اسکان پیدا می‌کنند و برخی نیز از هتل‌ها و مهمانسراها استفاده می‌کنند، همچنین بعضی ادارات و سازمان‌ها محل اقامت ویژه برای کارکنان خود دارند.

برای رونق صنعت هتل‌داری باید معافیت هزینه آب، گاز و مالیات در نظر گرفته شود

سامع با اشاره به اینکه شهرداری باید زمینه حضور سرمایه‌گذاران در عرصه هتل‌سازی را فراهم کند، گفت: صنعت هتل مزیت اقتصادی کمی دارد، به همین دلیل در این عرصه سرمایه‌گذاری محدودی صورت گرفته است.

وی با اشاره به افزایش ظرفیت ساخت هتل افزود: شهرداری سرمایه‌گذاران را با ارائه پروانه رایگان یا دریافت یک درصد از هزینه‌ها و تسهیلاتی که برای مهمان‌پذیرها در نظر گرفته است، تشویق می‌کند، همچنین برای بافت تاریخی نیز مصوبه‌های کارآمدی در نظر گرفته شده است.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه هتل‌ها هزینه‌های خود را نمی‌توانند تأمین کنند، تاکید کرد: برای رونق صنعت هتل‌داری باید معافیت هزینه آب، گاز و مالیات در نظر گرفته شود.

سامع با اشاره به تأمین محلی برای گردشگران گفت: در اپلیکیشن «اصفهان من» نیز قسمتی برای رزرو هتل‌ها، مهمان‌پذیرها، مدارس، مهمانسراها و خانه‌های استیجاری که به وسیله املاک فراهم می‌شود، همچنین معرفی خوابگاه‌های دانشجویی، باغ فدک و سالن‌های ورزشی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه شهرداری هر قسمتی از شهر که گردشگرپذیر باشد را به هتل‌ها و مهمان‌پذیرها اختصاص می‌دهد، اضافه کرد: در ستادهای هدایت مسافران نوروزی از جمله ستاد کیمیا در شمال شهر (واقع در بلوار معلم) نسبت به معرفی هتل‌ها و مهمان‌سراها به مسافران نوروزی اقدام می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری