کد خبر:9826
پ

نامه مجمع نمایندگان گیلان به رئیس جمهور: منابع مالی پروژه زباله‌سوز رشت را تعیین تکلیف کنید

مجمع نمایندگان مردم استان گیلان خطاب به رئیس جمهور در زمینه کاهش معضل پسماند در این استان و تعیین تکلیف تامین منابع مالی پروژه زباله‌سوز رشت نامه‌ای ارسال کرد. مجمع نمایندگان مردم استان گیلان در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور در زمینه کاهش معضل پسماند در این استان و تعیین تکلیف تأمین منابع […]

مجمع نمایندگان مردم استان گیلان خطاب به رئیس جمهور در زمینه کاهش معضل پسماند در این استان و تعیین تکلیف تامین منابع مالی پروژه زباله‌سوز رشت نامه‌ای ارسال کرد.

مجمع نمایندگان مردم استان گیلان در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور در زمینه کاهش معضل پسماند در این استان و تعیین تکلیف تأمین منابع مالی پروژه زباله سوز رشت نامه‌ای نوشت.

متن نامه به شرح زیر است:

«برادر ارجمند جناب آقای دکتر رئیسی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
با سلام و تحیات
با قدردانی از توجهات حضرتعالی در زمینه کاهش معضل مدیریت پسماند در استان گیلان که در طول سالیان گذشته به یک قصه پر غصه تبدیل شده است به استحضار می‌رساند یکی از مهم‌ترین پروژه‌های مرتبط با حل این ابر چالش، بلاتکلیفی زباله سوز استان گیلان در شهر رشت می‌باشد که متأسفانه به دلایل متعدد از جمله عدم تخصیص اعتبارات و تأمین مالی تعهد شده دولتی به نتیجه نرسیده است.

شایان ذکر است در بهمن سال ۱۳۸۹ دولت وقت در سفر به استان گیلان مصوب کرد تا با توجه به مشکلات عدیده ناشی از زباله در مناطق شمالی کشور، منابع مالی دولتی جهت احداث، خرید و راه اندازی کارخانه زباله سوز در شهرهای رشت، ساری و نوشهر تخصیص داده شود که متعاقب آن در سال ۱۳۹۲ و در راستای مصوبه شماره ۲۷۷۵۳۹/۴۶۱۷۲ ۴/۱۲/۱۳۸۹ هیئت وزیران، شهرداری رشت به عنوان متولی امر جمع‌آوری پسماند نسبت به انعقاد قرارداد با شرکت تدبیر توسعه سلامت، به ارزش ۴۰ میلیون دلار در صورت تأمین منابع مالی از طرف دولت، اقدام نموده است لیکن با گذشت حدود ۱۰ سال از زمان انعقاد قرارداد، تاکنون حدود ۹میلیون دلار پرداخت شده و این طرح هم اکنون کمتر از ۲۰ درصد پیشرفت کار دارد.

این در حالی است که در سال ۱۳۹۴ با تأمین اعتبار مناسب نیروگاه زباله سوز تهران، در سال ۱۴۰۰ نیز با حمایت کامل دولتی، نیروگاه زباله سوز نوشهر به بهره برداری رسید و نیروگاه زباله سوز ساری نیز با پرداخت مالی دولتی حدود ۹۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

رجای واثق داریم که اندیشه و اراده جنابعالی، حل معضلات زیست محیطی می‌باشد لذا به منظور برون رفت از بحران کنونی انباشت زباله‌ها در استان گیلان و جلوگیری از بروز تنش‌ها و تبعات منفی اجتماعی و سو استفاده معاندین نظام مقدس جمهوری اسلامی از موضوعات مربوطه و نظر به تصویب نامه صدرالاشاره هیئت محترم وزیران دستور فرمائید نسبت به تعیین تکلیف تأمین منابع مالی پروژه فوق اقدام عاجل را به عمل آورند.»

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری