کد خبر:2222
پ

نمایش المان های سنندج شهر خلاق موسیقی و پایتخت کتاب ایران در نمایشگاه کتاب

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سنندج از برگزاری ۲ نشست تخصصی در سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران خبر داد و گفت: نشست تخصصی معرفی مستوره اردلان شاعر کرد و نخستین تاریخ نگار زن جهان اسلام در سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران برگزار می شود. سه‌رکه‌وت نجفی رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری […]

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سنندج از برگزاری ۲ نشست تخصصی در سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران خبر داد و گفت: نشست تخصصی معرفی مستوره اردلان شاعر کرد و نخستین تاریخ نگار زن جهان اسلام در سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران برگزار می شود.

سه‌رکه‌وت نجفی رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری سنندج با اشاره به برگزاری سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب در تهران و حضور پررنگ شهر سنندج به عنوان هفتمین پایتخت کتاب، اظهار کرد: با توجه به اینکه سنندج پایتخت کتاب ایران است انتظارات ویژه‌ای  در سی وسومین نمایشگاه از این شهر وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: در همین راستا با مشارکت و همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و کتابخانه های عمومی استان و موسسه فرهنگی هنری زانیاران کتاب یار سنندج مضاف به برنامه هایی که در گذشته داشته ایم، برنامه ریزی های مختلف و ویژه انجام شده و اجرا می شود.
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری سنندج با اشاره به ایجاد غرفه ویژه‌ای  به نام غرفه کتاب ایران در سی وسومین نمایشگاه کتاب گفت: این غرفه به نمادها  و المان های فرهنگی وبرندهای  سنندج تزیین شده است.
به گفته نجفی، در همین راستا با کمک رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج المان های مختلفی از سنندج شهر خلاق موسیقی، سنندج پایتخت کتاب و غیره تهیه و خوشبختانه مورد استقبال قرار گرفته و در محوطه اصلی سی و سومین نمایشگاه نصب شده است.
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری سنندج از نمایش و رونمایی از دستاوردهای حوزه نشر در غرفه هفتمین پایتخت کتاب خبر داد و گفت: نشست یک کتاب یک نویسنده، معرفی رسالت و ماموریت های سازمانی در حوزه نشر کتاب، تقدیر از نویسندگان فعال، بزرگداشت مفاخر و تکریم از خانواده های آنها از برنامه های در نظر گرفته در غرفه هفتمین پایتخت کتاب ایران است.
نجفی تصریح کرد: نشست معرفی مستوره اردلان شاعر کرد و نخستین بانوی تاریخ نگار جهان اسلام از برنامه های ویژه پایتخت کتاب ایران در نمایشگاه کتاب تهران است و برنامه های متنوع فرهنگی همزمان با این نشست برگزار می شود.
وی با بیان اینکه نشست تخصصی مدیریت شهری با سخنرانی شهردار سنندج و شورای این شهر همزمان با اختتامیه سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران برگزار می شود، عنوان کرد: تجلیل و تقدیر از خانواده پژوهشگران و خانواده مفاخر و غیره از دیگر برنامه های در نظر گرفته است که امیدواریم به نحو احسن شاهد برگزاری آن باشیم.
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری سنندج برگزاری نمایشگاه کتاب و از این دست برنامه ها را فرصت مغتنمی جهت معرفی توانایی ها و ظرفیت های هر شهر و استانی عنوان کرد و گفت: بازدید روزانه ۶۵ هزار نفر از این نمایشگاه می تواند بهترین ظرفیت برای معرفی هرچه بهتر سنندج شهر خلاق موسیقی جهان و هفتمین پایتخت کتاب ایران باشد.
نجفی استفاده بهینه از این ظرفیت ها را ضروری دانست و عنوان کرد: غرفه هفتمین پایتخت کتاب ایران در سی و سومین نمایشگاه کتاب در اصل ویترین فرهنگ این شهر است و می تواند ظرفیت ها و توانایی های ما در حوزه های مختلف را به بهترین شیوه به تصویر بکشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری