کد خبر:10488
پ

همکاری شهرداریهای کرمانشاه ، سنندج و همدان در توسعه مسیر گردشگری تاریخ و تمدن ایران

شهردار کلانشهر کرمانشاه با اشاره به وجود اقلیم متفاوت در شهرهای غربی کشور گفت: وجود مسیر گردشگری تاریخ و تمدن ایران ظرفیت بالای در گردشگری شهری دارد. نشست مدیران گردشگری کلانشهرهای کشور امروز پنجشنبه هفتم دی با هدف تقویت همکاری‌های مندرج در تفاهم‌نامه بین سه شهر کرمانشاه، همدان و سنندج با عنوان «مسیر گردشگری تاریخ […]

شهردار کلانشهر کرمانشاه با اشاره به وجود اقلیم متفاوت در شهرهای غربی کشور گفت: وجود مسیر گردشگری تاریخ و تمدن ایران ظرفیت بالای در گردشگری شهری دارد.

نشست مدیران گردشگری کلانشهرهای کشور امروز پنجشنبه هفتم دی با هدف تقویت همکاری‌های مندرج در تفاهم‌نامه بین سه شهر کرمانشاه، همدان و سنندج با عنوان «مسیر گردشگری تاریخ و تمدن ایران» به میزبانی همدان برگزار شد.

در این نشست تفاهم نامه «مراودات گردشگری و استفاده از ظرفیت‌های متقابل و به اشتراک گذاری تجارت» بین سه شهر کرمانشاه، همدان و سنندج به امضا رسید.

نادر نوروزی شهردار کلانشهر کرمانشاه در این نشست با اشاره به گردشگری دفاع مقدس و ۹۸۰۰ شهید دفاع مقدس استان کرمانشاه اظهار کرد: ظرفیت گردشگری مذهبی، مرز مشترک با کشور عراق و وجود اقلیم متنوع از ظرفیت‌های ویژه این سه استان است.

وی افزود: تبلیغات محیطی متقابل برای اماکن گردشگری این سه استان می‌تواند برای هم افزایی ظرفیت‌های این سه شهر مؤثر باشد.

شهردار کرمانشاه در پایان تاکید کرد: با تداوم این نشست‌ها و تقویت ارتباطات این سه استان علاوه بر مسیر گردشگری، می‌توانند تبدیل به مقصد گردشگری شوند.

سیدانور رشیدی شهردار سنندج نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت گردشگری این سه شهر، بر توسعه آن تاکید کرد و گفت: سه شهر کرمانشاه، همدان و کردستان می‌توانند در حوزه گردشگری در سطح کشور و حتی جهان حرف برای گفتن داشته باشند.

سید مسعود حسینی شهردار همدان در ادامه این نشست با اشاره به این تفاهم نامه اظهار کرد: این تفاهم نامه چند سال پیش منعقد شده بود اما به دلیل شرایط کرونا راکد بود از این رو اکنون آن را احیا کردیم و امید است مؤثر باشد.

سید مصظفی فاطمی مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی نیز در این نشست با مؤثر بودن این تفاهم‌نامه گفت: این تفاهم نامه تعریف جدیدی از مقاصد گردشگری خواهد داشت و باعث شکوفا شدن اقتصاد منطقه غرب در حوزه‌های مختلف خواهد شد.

شایان ذکر است در این نشست، شهرداران سه شهر، مدیرکل گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی و معاونان گردشگری اداره کل میراث فرهنگی سه استان حضور داشتند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری