کد خبر:11652
پ

هم‌زمان با روز طبیعت کاشت نهال در شهر فتح‌آباد سمیرم انجام شد

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمیرم گفت: هم‌زمان با سالروز شهادت امام علی (ع) و روز طبیعت ۵۰۰ نهال در در شهر فتح‌آباد کاشته شد. سید حسن فاطمی اظهار کرد: در راستای ابلاغیه وزارت کشور در خصوص ترویج سنت حسنه کاشت و وقف نهال در روز طبیعت با تاسی به سیره نورانی امیرالمومنین حضرت علی (ع) […]

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمیرم گفت: هم‌زمان با سالروز شهادت امام علی (ع) و روز طبیعت ۵۰۰ نهال در در شهر فتح‌آباد کاشته شد.

سید حسن فاطمی اظهار کرد: در راستای ابلاغیه وزارت کشور در خصوص ترویج سنت حسنه کاشت و وقف نهال در روز طبیعت با تاسی به سیره نورانی امیرالمومنین حضرت علی (ع) مقارن با ایام شهادت ایشان و هم‌زمان با ۱۳ فروردین ماه، روز طبیعت آئین درختکاری در شهر فتح‌آباد برگزار شد.

وی افزود: طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت و پویش هر ایرانی ۳ نهال، تعداد ۵۰۰ نهال با همکاری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمیرم، شهرداری فتح‌آباد، بخشداری وردشت و با حضور مردم و مسئولان در شهر فتح‌آباد کاشته شد.

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمیرم خاطرنشان کرد: در این آئین ۵۰۰ اصله نهال سنجد، زبان گنجشک، بادام، و… در بلوار شهید سلیمانی و بلوار وحدت شهر فتح‌آباد کاشته شد.

وی عنوان کرد: لازم به ذکر است از سال گذشته تاکنون بیش از ۱۱۰ هزار نهال و بذر گونه‌های بادام آمارا و اسکوپاریا، ارژن، آلبالوی گسترده، بلوط، سنجد، صنوبر، زبان گنجشک، توت، ارغوان گونه‌های دیگر در شهرستان سمیرم کاشته شده است.

فاطمی در ادامه گفت: کارشناسان و عوامل یگان حفاظت اداره منابع طبیعی شهرستان سمیرم با حضور در مبادی ورودی شهر، اماکن مذهبی و گردشگری با توزیع بروشور آموزشی سیمای شهرستان و حفظ منابع طبیعی، ترویجی و همچنین نهال‌های سنجد، زبان گنجشک و بادام به استقبال گردشگران و مسافران رفتند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری