کد خبر:9718
پ

وزیر راه و شهرسازی: آیین‌نامه ایجاد شهرک‌های مسکونی تدوین و ابلاغ می‌شود

وزیر راه و شهرسازی در نشست شورای مسکن با یادآوری هدف‌گذاری و تصویب ایجاد ۲۷ شهر ساحلی و ۵۰ شهرک مسکونی در کشور گفت: ضرورت دارد تا در ماه آینده، آیین‌نامه ایجاد شهرک‌های مسکونی تدوین و به عنوان روش اجرا به استان‌ها ابلاغ شود. به گزارش افتخار میهن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، […]

وزیر راه و شهرسازی در نشست شورای مسکن با یادآوری هدف‌گذاری و تصویب ایجاد ۲۷ شهر ساحلی و ۵۰ شهرک مسکونی در کشور گفت: ضرورت دارد تا در ماه آینده، آیین‌نامه ایجاد شهرک‌های مسکونی تدوین و به عنوان روش اجرا به استان‌ها ابلاغ شود.

به گزارش افتخار میهن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی امروز ۲۳ مهر در نشست شورای مسکن، ضمن بررسی موانع موجود بر سر راه اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان‌های سراسر کشور،‌گفت: تولید مسکن و عمل به تعهد دولت سیزدهم در اجرا و تکمیل ۴ میلیون واحد مسکونی سیاستی است که با راهکارهای متعدد و در همکاری با مجموعه دولت در حال انجام است.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر تسریع در تولید مسکن به عنوان سیاست کلان دولت و همراهی تمامی ذی‌مدخلان ، توضیح داد: مجموعه وزارت راه و شهرسازی برای تسریع در تولید مسکن، سیاست‌هایی همچون ایجاد شهرک‌های مسکونی و شهرهای جدید را در برنامه قرار داده است که در همین رابطه ۲۷ شهر ساحلی و ۵۰ شهرک مسکونی در برنامه قرار گرفته است.

عضو کابینه دولت سیزدهم با یادآوری هدف‌گذاری و تصویب ایجاد شهرهای ساحلی و شهرکهای مسکونی در کشور، گفت: مجموعه روش‌ها و سیاست‌های اتخاذ شده در وزارت راه و شهرسازی برای پاسخ به نیاز متقاضیان مسکن است و استانداران و استان ها نیز در این مهم همراهی مناسب را خواهند داشت.

بذرپاش خطاب به معاونان خود و مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها تاکید کرد: پیشنهادهای شرکت عمران شهرهای جدید و ستاد وزارتخانه در خصوص ۲۷ نقطه ساحلی باید توسط استان‌ها بررسی و نتیجه اعلام شود. همچنین، ضرورت دارد تا در ماه آینده، آیین‌نامه ایجاد شهرک‌های مسکونی تدوین و به عنوان روش اجرا به استان‌ها ابلاغ شود.

گفتنی است، دولت سیزدهم به منظور تحقق اجرای طرح نهضت ملی مسکن مجموعه اقداماتی از جمله واگذاری اراضی به متقاضیان برای احداث مسکن، ایجاد شهرک‌های مسکونی و شهرهای جدید، مشارکت با انبوه سازان در اجرای طرح نهضت ملی مسکن را سیاستگذاری و اجرایی کرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری