کد خبر:3847
پ

پلمب انبارهای ضایعات مشهد

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد گفت: برخورد قانونی با واحدهای متخلف و انبارهای ضایعات در محدوده شهری با هماهنگی دستگاه قضا و نیروی انتظامی در حال اجرا است و پلمب تعدادی از آنها برابر قانون و مقررات انجام شده است. محمدجواد مشیری اظهار کرد: با زیاد شدن تعداد انبارهای ضایعات […]

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد گفت: برخورد قانونی با واحدهای متخلف و انبارهای ضایعات در محدوده شهری با هماهنگی دستگاه قضا و نیروی انتظامی در حال اجرا است و پلمب تعدادی از آنها برابر قانون و مقررات انجام شده است.

محمدجواد مشیری اظهار کرد: با زیاد شدن تعداد انبارهای ضایعات امروز شاهد بسیاری از مشکلات بهداشتی و آسیب‌های اجتماعی و امنیتی در سطح شهر هستیم که با بروز این مشکلات شهرداری مشهد نیز از طریق کمیسیون بند ۲۰ و مطابق موارد مندرج در بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها اقدام به شناسایی این انبارها کرده است و با هماهنگی دستگاه قضا و نیروی انتظامی، برخورد قانونی با واحدهای متخلف در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۵۰ انبار ضایعات که به صورت مسکونی یا واحد صنفی در سطح شهر مشهد شناسایی شده است که برابر مصوبه هیئت وزیران باید تمام انبارهای ضایعات به خارج از محدوده شهری انتقال یابد، افزود: مطابق مصوبه کمیسیون بند ۲۰ شورای اسلامی شهر مشهد در سال ۱۴۰۰ و دستور قاضی، معاون پیگیری حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب شهر مشهد، شناسایی، تخلیه و پلمب انبارهای ضایعات در حال اجرا است.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: روند تخلیه و پلمب انبارهای ضایعات غیرمجاز در قالب واحدهای صنفی یا انبار با همکاری دستگاه قضائی و نیروی انتظامی در حال انجام است، اما تخلیه و پلمب واحدهای مسکونی که به صورت انبار ضایعات فعالیت می‌کنند، طبق ماده ۶۸۸ قانون بهداشت محیط انجام می‌شود که پروسه طولانی‌تری دارد.

وی ادامه داد: انبارهایی که در حال حاضر تخلیه و پلمب می‌شود، به هیچ عنوان باز نخواهد شد، مگر اینکه مالکان این واحدها نسبت به واگذار نکردن مجدد ملک به این واحدها و تغییر کاربری آن متعهد شوند که در این زمینه نیز شاهد کم شدن این‌گونه انبارها بوده‌ایم.

نازنین فرضی زاده ۱۴۰۱/۵/۹

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری