کد خبر:10592
پ

پنجمین جشنواره بزرگ بازیافت و اولین جشنواره شیراز، شهر سبز بدون پسماند

در پنجمین جشنواره بزرگ بازیافت و اولین جشنواره شیراز، شهر سبز بدون پسماند در شیراز به همراه جوایزی شامل ۲دستگاه خودرو ایرانی و بیش از ۴۰۰ جایزه نفیس نقدی و غیر نقدی ، در انتظار شهروندانی است که در این جشنواره مشارکت می کنند. رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز از برگزاری پنجمین جشنواره بزرگ […]

در پنجمین جشنواره بزرگ بازیافت و اولین جشنواره شیراز، شهر سبز بدون پسماند در شیراز به همراه جوایزی شامل ۲دستگاه خودرو ایرانی و بیش از ۴۰۰ جایزه نفیس نقدی و غیر نقدی ، در انتظار شهروندانی است که در این جشنواره مشارکت می کنند.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز از برگزاری پنجمین جشنواره بزرگ بازیافت و اولین جشنواره شیراز، شهر سبز بدون پسماند با  اختصاص ۲ دستگاه خودرو ایرانی و بیش از ۴۰۰ جایزه نقدی و غیر نقدی برای مشارکت شهروندان شیرازی خبر داد.

روح اله خوشبخت با اعلام این خبر به مشارکت درخور توجه شهروندان در دوره‌های گذشته اشاره و عنوان کرد: این سازمان با حمایت شورای اسلامی شهر شیراز و اداره کل آموزش‌وپرورش استان و به‌منظور جلب مشارکت فعالانه شهروندان در حفظ محیط‌زیست، منابع و سرمایه‌ها از طریق مدیریت پسماند در مبدأ اقدام به برگزاری پنجمین دوره جشنواره بزرگ بازیافت کرده است.

به گفته خوشبخت، شهروندان شیرازی می‌توانند در محورهای تفکیک پسماندهای خشک و تر، جداسازی پسماندهای جزء ویژه خانگی ازجمله لامپ، سی دی، وسایل تیز و برنده و… تهیه خشکاله از پسماندهای ترخانگی و سایر اقدامات مدیریت پسماند در مبدأ در این جشنواره شرکت کنند.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز دستیابی به اهداف عالی مدیریت شهری و توسعه پایدار با بهره‌گیری از مشارکت شهروندی را هدف کلان برگزاری این جشنواره دانست و در ادامه افزود: مشارکت فعالانه شهروندان در تمام حوزه‌های مدیریت پسماند در مبدأ، جلب مشارکت کودکان به منظر ایجاد زیرساخت در نسل آینده، کاهش تولید پسماند، افزایش تفکیک پسماندهای خشک در مبدأ، ارتقا سطح فرهنگ زیست‌محیطی شهروندان، تقویت مشارکت داوطلبانه درزمینهٔ پسماند در سطح شهرازجمله اهداف جزئی‌تر جشنواره بازیافت است.

خوشبخت بابیان اینکه مهلت شرکت درجشنواره‌ها از دی‌ماه آغازشده و تا ۲۱ بهمن‌ماه ادامه دارد، خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند برگه‌های شرکت در جشنواره را از ۶۵ ایستگاه‌های اطلاع‌رسانی و جمع‌آوری بازیافت درسطح شهر شیرازدریافت ومواد جمع‌آوری‌شده خود را نیز به این ایستگاه‌ها تحویل بدهند.

به گفته وی اطلاع‌ رسانی درباره برگزاری این جشنواره‌ها درمدارس و مناطق مختلف شهرشیراز درحال انجام است و شهروندان می‌توانند اطلاعات بیشتررا ازسایت سازمان مدیرت پسماند شهرداری شیراز دریافت کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری