کد خبر:6453
پ

پویایی سمنان به عنوان نماینده ایران در مجمع شهرهای راه ابریشم

اعضای شورای اسلامی شهر سمنان در راستای پویایی سمنان به عنوان نماینده ایران در مجمع شهرهای راه ابریشم با برخی از اهالی قلم این شهر نشست مشترک برگزار کردند. در این نشست ابتدا بر ایجاد همکاری با کشورهایی که شباهت‌ها و قرابت‌های فرهنگی ادبی با شهرهای ایران در حوزه راه ابریشم دارند، تاکید شد و […]

اعضای شورای اسلامی شهر سمنان در راستای پویایی سمنان به عنوان نماینده ایران در مجمع شهرهای راه ابریشم با برخی از اهالی قلم این شهر نشست مشترک برگزار کردند.

در این نشست ابتدا بر ایجاد همکاری با کشورهایی که شباهت‌ها و قرابت‌های فرهنگی ادبی با شهرهای ایران در حوزه راه ابریشم دارند، تاکید شد و موضوعاتی از جمله ایجاد کمیته پژوهشی تاریخ و جغرافیا با نگاه به مرزهای ایران فرهنگی که کشورهایی همچون تاجیکستان، پاکستان، افغانستان و ازبکستان است و از ایران با مرزهای جغرافیای سیاسی متفاوت و گسترده‌تر است، بحث و تبادل نظر شد.

همچنین موضوعاتی همچون اهمیت تردد قطار، آزادراه حرم تا حرم، ایده طراحی شهر جدید در منطقه آهوان و تقویت زیرساخت‌های اقتصاد گردشگری در راستای ظرفیت‌های موضوع گردشگری راه ابریشم در کنار کاروانسراهای در مسیر، بالا بردن ظرفیت گردشگری روستایی، مدیریت آب، اهمیت کار گروهی با نگاه‌های تخصصی و تلاش برای اجرا، ماندگاری و پویایی ایده‌ها و تبدیل گفتمان‌ها به اجرا عنوان شد.

ضرورت استفاده ازظرفیت آژانسهای مسافرتی برای سفرهای تعاملی با کشورهای حوزه جاده ابریشم

اعضای شورای اسلامی شهر سمنان بر استفاده از ظرفیت‌های آژانس‌های مسافرتی گردشگری این شهر در پی عضویت سمنان در مجمع شهرهای راه ابریشم تاکید و با مدیران آژانسها نشست مشترک برگزار کردند.

در این نشست موضوعاتی از قبیل تقویت اطلاع رسانی گردشگری در ورودی‌های شهر، تشکیل و پویایی برنامه‌های کاربردی گوشی‌های هوشمند با موضوع گردشگری، اطلاع‌رسانی از دفاتر گردشگری، ارتباط و پیگیری ویزای گردشگری برای سفرهای تعاملی با کشورهای حوزه راه ابریشم و تاکید بر لزوم ایجاد نمایندگی وزارت خارجه در شهر سمنان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

همچنین در این نشست بر همفکری و همکاری هر چه بیشتر با آژانس‌های گردشگری در سطح استان سمنان تاکید شد تا بر محور اتحاد استانی، فعالیت‌های گردشگری به شکل حرفه‌ای تر از گذشته دنبال شود.

علی همتی، رئیس شورای اسلامی شهر سمنان در این نشست اظهار کرد: شهر سمنان از نظر شهروندی مانند آژانس‌ها و سمن‌های گردشگری و از نظر دستگاهی مانند شهرداری و اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید در رویدادهای ملی که در کشور با موضوع گردشگری برگزار می‌شود، حضور فعال داشته باشد و به عنوان نماینده ایران در مجمع شهرهای راه ابریشم نقش آفرینی پررنگ‌تری ایفا کند.

حسین موسوی، رئیس شورای شهرستان سمنان نیز در این نشست با تاکید بر اتحاد استانی، خاطر نشان کرد: سمنان نماینده ایران در مجمع بین‌المللی راه ابریشم است و باید با همکاری و همفکری با بخش خصوصی در سطح استان این عنوان را در بین شهروندان نشان داد.

رضا صباغیان، عضو شورای اسلامی شهر سمنان نیز با اشاره به اینکه ۶۰۰ کیلومتر از راه ابریشم از سمنان می‌گذرد و این اعتماد با وجود رقابت با شهرهای گردشگری به این شهر اختصاص داده شده است، گفت: استان سمنان و شهروندان آن در سطح کشور دارای ظرفیت‌های بالایی هستند و باید با تمام توان از این ظرفیت‌ها در این مجمع بهره گیری کرد.

شایان ذکر است در نشستی که در وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور معاونت این وزارت برگزار شد، سمنان به عنوان نماینده ایران در مجمع شهرهای راه ابریشم تعیین شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری