کد خبر:11771
پ

کلنگ زنی اولین پارک اوتیسم در کاشان

رئیس اداره بهزیستی شهرستان کاشان گفت: به همت خیران نیک اندیش کاشانی کلنگ ساخت اولین پارک اوتیسم استان اصفهان در شهر کاشان به زمین زده شد. لیلا متقی نژاد با اعلام این خبر اظهار کرد: پارک تخصصی کودکان اتیسم و توان‌خواه در شهرستان ضروری است و اقدامات لازم برای ایجاد این مرکز باید در دستور کار مسؤولان قرار گیرد. […]

رئیس اداره بهزیستی شهرستان کاشان گفت: به همت خیران نیک اندیش کاشانی کلنگ ساخت اولین پارک اوتیسم استان اصفهان در شهر کاشان به زمین زده شد.

لیلا متقی نژاد با اعلام این خبر اظهار کرد: پارک تخصصی کودکان اتیسم و توان‌خواه در شهرستان ضروری است و اقدامات لازم برای ایجاد این مرکز باید در دستور کار مسؤولان قرار گیرد.

وی افزود: پارک بزرک اوتیسم در فاز اول با مساحت ۳۲۰۰ متر مربع با اعتباری افزون ۲۵ میلیارد تومان جهت رفع نیازهای بچه‌های اوتیسم با حضور مسئولین شهری و خانواده‌ای این عزیزان کلنگ‌زنی شد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان کاشان با اشاره به اینکه خواسته خانواده‌های دارای اوتیسم باید مدنظر مسؤولان قرار گیرد افزود: خانواده‌های دارای کودک توان‌خواه با سختی‌های فراوانی روبرو هستند که زندگی آنها را مشکلاتی روبرو کرده است.

متقی نژاد تصریح کرد: در راستای ایجاد مرکز تخصصی کودکان توان‌خواه می‌توان از ظرفیت نهادهایی همچون بهزیستی، آموزش و پرورش و علوم پزشکی در کنار سمن‌های فعال در این حوزه به بهترین نحو استفاده کرد.

وی با قدردانی از خدمات انجام شده توسط سمن‌های فعال در این عرصه گفت این سمن‌ها با برداشتن بار از روی زمین به طور قطع می‌توانند به عنوان یاور مسؤولان زحمات آنها را کاهش دهند.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان کاشان گفت: پارک اختصاصی بچه‌های اوتیسم، در زمینی به مساحت ۸۰۰۰ متر مربع احداث می‌شود که دارای امکانات مدرن و بروز بازی بر پایه آموزش و مهارت؛ و با بهره گیری از ایده‌های خلاقانه مختص گروه سنی این افراد خوا شهرستان کاشان ۱۸۰ کودک مبتلا به اوتیسم شناسایی شدند که مورد حمایت قرار گرفتند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری