کد خبر:11884
پ

کندوان؛ پنجمین روستای پربازدید ایران

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌ شرقی گفت: روستای تاریخی کندوان در شهرستات اسکو در تعطیات نوروزی و عید فطر پنجمین روستای پربازدید کشور بود. احمد حمزه‌زاده ظهر امروز سه‌شنبه بیست‌وهشتم فروردین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کندوان پس از روستاهای سهیلی قشم، جواهرده رامسر، پالنگان کردستان و التپه بهشهر در رده پنجم پربازدیدترین‌ها در کشور به ثبت رسید. وی […]

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌ شرقی گفت: روستای تاریخی کندوان در شهرستات اسکو در تعطیات نوروزی و عید فطر پنجمین روستای پربازدید کشور بود.

احمد حمزه‌زاده ظهر امروز سه‌شنبه بیست‌وهشتم فروردین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کندوان پس از روستاهای سهیلی قشم، جواهرده رامسر، پالنگان کردستان و التپه بهشهر در رده پنجم پربازدیدترین‌ها در کشور به ثبت رسید.

وی با اشاره به نقش مهم و تأثیرگذار ثبت روستای کندوان در فهرست بهترین روستاهای گردشگری جهان در سال گذشته، افزود: بر همین اساس و از نیمه دوم پارسال شاهد حضور رو به افزایش گردشگران داخلی و خارجی به این روستای تاریخی هستیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی استقبال زیبایی‌ها و مناظر منحصر به فرد روستای کندوان را یکی از مزیت‌های بسیار مهم و اصلی جهانی شدن آن دانست و با بیان اینکه میراث فرهنگی آذربایجان شرقی برنامه‌های بسیار متنوع و مختلفی را برای آشنایی و افزایش بازدیدها از آن تدارک دیده است، خاطرنشان کرد: استقبال از این روستا در جریان موج سوم مسافرت‌ها در تعطیلات عید فطر بسیار قابل توجه بود.

حمزه‌زاده از افزایش ۳۰ درصدی گردشگران ورودی به آذربایجان شرقی در ایام عید فطر خبر داد و اضافه کرد: در این ایام یک میلیون و ۹۳۲ هزار گردشگر وارد آذربایجان‌شرقی شدند که رقم قابل توجهی به‌شمار می‌رود.

وی ادامه داد: در این ایام تعداد ۶۹۲ هزار و ۸۱۷ نفر از جاذبه‌های گردشگری استان بازدید کردند که از این نظر افزایش ۱۱ درصدی نسبت به سال گذشته را شاهد هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی تعداد بازدید از موزه‌های آذربایجان‌شرقی را ۴۴ هزار و ۳۲۵ نفر با رشد ۱۳ درصدی در تعطیلات عید فطر نسبت به سال گذشته اعلام و اضافه کرد: تدارک برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری در موزه‌ها و اماکن گردشگری آذربایجان‌شرقی تأثیر بسزایی در روند افزایش این بازدیدها داشته است.

حمزه‌زاده با اشاره به ثبت جهانی سه کاروانسرا و ثبت جهانی روستای تاریخی کندوان به عنوان بهترین دهکده گردشگری جهان گفت: در طول تعطیلات عید فطر سال جاری بازدید از این اماکن نسبت به تعطیلات عید فطر سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشت.

وی افزود: به‌رغم افزایش ۱۵ درصدی ترددهای وسایل نقلیه در استان، تصادفات جاده‌ای تعطیلات عید فطر سال جاری نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد کاهش یافت و تعداد فوتی‌های سال جاری ۱۲ نفر اعلام شد که از کاهش ۲۵ درصدی فوتی‌های سوانح جاده‌ای نسبت به ایام تعطیلات عید فطر سال گذشته حکایت دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری