کد خبر:10387
پ

گلایه شهردار قزوین از میراث فرهنگی

شهردار قزوین گفت: عمده وظایف میراث فرهنگی قزوین توسط شهرداری قزوین انجام شده و در سفر معاون اجرایی رئیس‌جمهور هم به ایشان پیشنهاد دادیم که مجموعه دولت‌خانه صفوی را تحویل ما بدهید تا این فضای تاریخی را احیا کنیم. مهدی صباغی بعدازظهر امروز یکشنبه نوزدهم آذر در نشست پرسش و پاسخ دانشجویی که در دانشکده […]

شهردار قزوین گفت: عمده وظایف میراث فرهنگی قزوین توسط شهرداری قزوین انجام شده و در سفر معاون اجرایی رئیس‌جمهور هم به ایشان پیشنهاد دادیم که مجموعه دولت‌خانه صفوی را تحویل ما بدهید تا این فضای تاریخی را احیا کنیم.

مهدی صباغی بعدازظهر امروز یکشنبه نوزدهم آذر در نشست پرسش و پاسخ دانشجویی که در دانشکده علوم‌انسانی دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی (ره) برگزار شد، در پاسخ به پرسش یکی از دانشجویان درباره کمک شهرداری به میراث فرهنگی گفت: عمده وظایف میراث فرهنگی قزوین در طول ۴۴ سال گذشته توسط شهرداری قزوین انجام شده و در سفر معاون اجرایی رئیس‌جمهور هم به ایشان پیشنهاد دادیم که مجموعه دولت‌خانه صفوی را تحویل ما بدهید تا این فضای تاریخی را با همان مدل سعدالسلطنه بازسازی و احیا کنیم.

صباغی ادامه داد: احیای دولت‌خانه صفوی را با مشارکت مردم و اسپانسرها انجام می‌دهیم و دوست داریم ابنیه تاریخی ارزشمند ما حفظ شود و البته درباره ارزش میراثی برخی آثار اختلافاتی وجود دارد که در این حوزه ورود نمی‌کنیم. در ضمن اراده کافی برای تکمیل طرح ساماندهی سعدالسلطنه را داریم و همچنین مصر به احیای اماکن تاریخی خیابان عبید زاکانی هستیم.

شهردار قزوین همچنین درباره نقش شهرداری قزوین در حوزه پررنگ شدن هنر خوشنویسی گفت: متولی رشد هنر خوشنویسی شهرداری قزوین نیست و نقش ما حمایتی است و ما در تمامی میادین و چشم‌اندازهای شهری آثار و المان‌های انجمن خوشنویسی قزوین را تبلیغ کردیم و حامی مالی هفتمین دوسالانه خوشنویسی قزوین هستیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری