کد خبر:8821
پ

۴۷۰ دستگاه اتوبوس درون‌شهری و ۶۲۶ دستگاه ون تحویل وزارت کشور شد

مراسم تحویل ۴۷۰ دستگاه اتوبوس درون‌شهری و ۶۲۶ دستگاه ون به وزارت کشور جهت توزیع بین شهرداری‌ها با حضور وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ۵ شهریور ماه در شرکت ایران خودرو دیزل برگزار شد.احمد وحیدی در این مراسم ، تولید را قلب تپنده اقتصاد برشمرد و گفت: جوانان و بخش اقتصادی […]

مراسم تحویل ۴۷۰ دستگاه اتوبوس درون‌شهری و ۶۲۶ دستگاه ون به وزارت کشور جهت توزیع بین شهرداری‌ها با حضور وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ۵ شهریور ماه در شرکت ایران خودرو دیزل برگزار شد.احمد وحیدی در این مراسم ، تولید را قلب تپنده اقتصاد برشمرد و گفت: جوانان و بخش اقتصادی باید بیش از پیش درگیر یک تولید واقعی باشند؛ تولید واقعی جامعه را به حرکت درمی‌آورد و خون تازه‌ای در کالبد همه واحدهای تولیدی می‌دمد.
وزیر کشور با تأکید بر اینکه کیفیت بسیار مهم است و در ایمنی هم نقش دارد و یک فرهنگ رفتاری را تشکیل می‌دهد؛ پایبندی به ضوابطی که می‌تواند مسیر ما را یک مسیر تعالی قرار دهد، بسیار مهم است.
وی تصریح کرد: خیلی مهم است اتوبوس با کیفیتی تولید کنیم که مردم ما می‌خواهند از آن استفاده کنند و تولیدگران می‌توانند در ثواب آن شریک شوند و در صورت تولید بی‌کیفیت، گناه بر دوش همه است و ادامه داد: تولید یک زنجیره است؛ از طراحی گرفته تا مرگ محصول.
وزیر کشور اظهار کرد: مجموعه ایران خودرو دیزل یکی از مهم‌ترین چهره‌های صنعتی غیرنظامی کشور است و مردم اگر بخواهند صنعت کشور را ارزیابی کنند، به محصولات نگاه می‌کنند بنابراین کیفیت محصولات حائز اهمیت فراوان است.
 وی تأکید کرد: بخش خودرویی، در تمدن صنعتی کشور تأثیرگذار است. عمده استفاده کنندگان از اتوبوسها ، مردمی هستند که امکان استفاده از خودروی شخصی را ندارند لذا باید به بهترین شکل به آنها خدمات ارائه دهیم.
وحیدی تصریح کرد: حدود ۸- ۹ سال تولید وسایل نقلیه عمومی متوقف شده بود و به‌تازگی به مدار برگشته است بنابراین در این حوزه عقب‌ماندگی داریم که باید رفع شود.
وزیر کشور افزود: با انعقاد قراردادهایی حدود۱۰ هزار دستگاه وسایل نقلیه عمومی دیزلی و ۴ تا ۵ هزار خودرو برقی تأمین کردیم. برای تأمین منابع مشکلاتی وجود داشت و با اُفت‌وخیزهایی مواجه بودیم ولی مسائل مالی نباید مانع از تولید شود و ایشان از تمام کسانی که بدون تأمین مالی برای تولید همکاری کردند، قدردانی کردند.
وی با بیان اینکه هزینه زیادی برای تأمین سوخت محصولات یورو ۶ نیاز است، گفت: می‌توانیم بخش زیادی از نیازهای خود را با محصولات یورو ۵ برطرف کنیم. البته وزارت نفت در تأمین سوخت این خودروها تلاش‌های زیادی کرده است.
وحیدی همچنین بر افزایش تولید آمبولانس در این شرکت تأکید کرد.
در این مراسم توسلی‌مهر مدیرعامل ایران خودرو دیزل گزارشی از میزان تولیدات و برنامه‌های این شرکت برای تولید ارائه کرد و عظیمی مدیرعامل ایران خودرو نیز به بیان توضیحاتی درباره نحوه فعالیت ایران واحد تولیدی و برطرف کردن بخشی از نیازهای کشور توسط این مجموعه پرداخت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری