کد خبر:10998
پ

۶ اثر ناملموس و میراث معنوی استان کرمان در فهرست آثار ملی ثبت شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان گفت: ۶ اثر ناملموس و میراث معنوی استان کرمان در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد. سعید شاهرخی اظهار کرد: این آثار شامل آئین عاشوری استان کرمان، آئین احیای شب عاشورا طغرالجرد کوهبنان، غذای فسنجون پسته رفسنجان و انار و کشک و مغز پسته رفسنجان و انار و فن تهیه غذای پخت […]

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان گفت: ۶ اثر ناملموس و میراث معنوی استان کرمان در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد.

سعید شاهرخی اظهار کرد: این آثار شامل آئین عاشوری استان کرمان، آئین احیای شب عاشورا طغرالجرد کوهبنان، غذای فسنجون پسته رفسنجان و انار و کشک و مغز پسته رفسنجان و انار و فن تهیه غذای پخت و تهیه شده از گیاه هریشو رفسنجان و فن تهیه شیره خرما شهرستان‌های جنوبی استان کرمان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این آثار در کنار ارزش فرهنگی‌شان می‌توانند موجب جذب گردشگران و بهره اقتصادی شهرستان‌های مختلف استان کرمان شوند، افزود: مشارکت جوامع محلی و دستگاه‌های دولتی علاقمند رسیدن به این هدف را آسان‌تر می‌کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمان گفت: تمام تلاش همکاران ثبت آثار ناملموس اداره‌کل میراث‌فرهنگی در خصوص ثبت آثار ملی بر این است که اصالت و هویت تکنیک‌ها، روش‌های تهیه و آماده‌سازی این آثار مورد توجه قرار گیرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری