کد خبر:11512
پ

۷۲۰ هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن اجرا شد

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از اجرایی شدن حدود ۷۲۰ هزار واحد نهضت ملی در روستاها و شهرهای تحت مسئولیت بنیاد خبر داد. به گزارش افتخار میهن به نقل از وزارت راه و شهرسازی غلامرضا صالحی رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن و واگذاری زمین به خانوارهای روستایی را تشریح […]

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از اجرایی شدن حدود ۷۲۰ هزار واحد نهضت ملی در روستاها و شهرهای تحت مسئولیت بنیاد خبر داد.

به گزارش افتخار میهن به نقل از وزارت راه و شهرسازی غلامرضا صالحی رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن و واگذاری زمین به خانوارهای روستایی را تشریح کرد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: از ابتدای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تاکنون ۷۱۹ هزار و ۹۹۶ واحد نهضت ملی مسکن در روستاها و شهرهای تحت مسئولیت بنیاد مسکن وارد مرحله اجرا شده‌ است که از این تعداد ۲۴۲ هزار و ۵۹۶ واحد  به اتمام رسیده و تحویل متقاضیان شده و ۴۷۷ هزار و ۴۰۰ واحد در دست اجراست.

صالحی ادامه‌داد: از ۲۴۲ هزار و ۵۹۶ واحدی که به اتمام رسیده است ۲۷۷ هزار و ۵۹۱ واحد روستایی و ۱۵۰ هزار و ۵ واحد شهری است.

به گفته وی، از واحدهای در دست اجرا که هم اکنون ۴۷۷ هزار و ۴۰۰ واحد است ۲۰۲ هزار و ۷۸۰ واحد شهری و مابقی نیز روستایی است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص واگذاری زمین و شناسایی اراضی برای واگذاری به واجدان شرایط در روستاها اعلام‌کرد: تاکنون ۶۰۰ هزار قطعه زمین برای واگذاری در روستاها شناسایی و کارهای آماده سازی آن در حال انجام است. همچنین، حدود ۸۰ هزار قطعه زمین روستایی به متقاضیان واجد شرایط واگذار شده‌است.

گفتنی است، بنیاد مسکن تعهد کرده است تا از ۴ میلیون واحد مسکونی قانون جهش تولید مسکن، یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد را در شهرها و روستاها عملیاتی و اجرایی کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری