کد خبر:9323
پ

۱۳ مهر نخستین جشنواره ملی انگور شاهرود و ۱۱ مهر دومین جشنواره گردشگری سنجد شهرستان شاهرود برگزار می‌شود

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهرود از برگزاری نخستین جشنواره ملی انگور شاهرود خبر داد. مرتضی نظری اظهار کرد: اولین جشنواره ملی انگور شاهرود روز پنجشنبه ۱۳ مهرماه ۱۴۰۲ از ۸ الی ۱۶ در سالن شقایق‌های دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار می‌شود. وی افزود: از محورهای این جشنواره می‌توان به معرفی ظرفیت‌های بخش کشاورزی […]

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهرود از برگزاری نخستین جشنواره ملی انگور شاهرود خبر داد.

مرتضی نظری اظهار کرد: اولین جشنواره ملی انگور شاهرود روز پنجشنبه ۱۳ مهرماه ۱۴۰۲ از ۸ الی ۱۶ در سالن شقایق‌های دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار می‌شود.

وی افزود: از محورهای این جشنواره می‌توان به معرفی ظرفیت‌های بخش کشاورزی شهرستان، مدیریت کاشت، داشت، برداشت و پس از برداشت انگور، جاذبه‌های گردشگری شهرستان، صادرات و بازاریابی و برنامه‌های فرهنگی اشاره کرد.

نظری در ادامه با اشاره به برگزاری دومین جشنواره گردشگری سنجد در شهرستان شاهرود، خاطرنشان کرد: دومین جشنواره گردشگری سنجد روز سه‌شنبه ۱۱ مهرماه ۱۴۰۲ از ۹ الی ۱۳ در روستای کلامو در دهستان خرقان از بخش بسطام در شهرستان شاهرود برگزار می‌شود.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهرود تصریح کرد: از برنامه‌های این جشنواره می‌توان به اجرای موسیقی محلی، عرضه محصولات و صنایع‌دستی، بازدید از باغات سنجد و پذیرایی با غذاهای محلی اشاره کرد.

وی افزود: رونق اقتصاد بومی و محلی، اشتغال‌زایی با رویکرد استفاده از ظرفیت‌های بوم‌گردی و معرفی هویت اجتماعی و فرهنگی منطقه از اهداف برگزاری این جشنواره است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری