کد خبر:8635
پ

۱۵۰۰ دستگاه کارت‌خوان بر روی تاکسی‌های قم نصب‌شده است / طرح کیو آر کد موفق نبود

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم گفت: ۱۵۰۰ دستگاه کارت‌خوان بر روی تاکسی‌های قم نصب‌شده است. قاسم طالبی با اشاره به اقدامات در جهت خدمت به شهروندان و تاکسیرانان در شهر قم اظهار داشت: الکترونیکی کردن تاکسی‌ها یکی از این اقدامات است که در اواخر سال گذشته، حدود ۴۰۰ دستگاه تاکسی‌ها مجهز […]

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم گفت: ۱۵۰۰ دستگاه کارت‌خوان بر روی تاکسی‌های قم نصب‌شده است.

قاسم طالبی با اشاره به اقدامات در جهت خدمت به شهروندان و تاکسیرانان در شهر قم اظهار داشت: الکترونیکی کردن تاکسی‌ها یکی از این اقدامات است که در اواخر سال گذشته، حدود ۴۰۰ دستگاه تاکسی‌ها مجهز به دستگاه کارت‌خوان بانکی شد.

وی با بیان اینکه با جلساتی که با شرکت تأمین‌کننده دستگاه کارت‌خوان داشته‌ایم، ۱۵۰۰ دستگاه کارت‌خوان بر روی تاکسی‌ها نصب‌شده است، افزود: در حال حاضر ۵ هزار و ۹۱۴ دستگاه تاکسی در سطح شهر فعال بوده که یکی از مشکلات، تهیه دستگاه‌های کارت‌خوان با توجه به تقاضای زیاد از سوی رانندگان است.

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم اضافه کرد: ۲۵درصد از دستگاه‌های کارت‌خوان به دلیل مشکلات ممکن است به معنای واقعی فعالیت نداشته باشند، اما تاکنون توانسته‌ایم طبق تفاهم‌نامه با شرکت طرف قرارداد، اقداماتی را در دستور کار داشته باشیم و چشم‌انداز این طرح آن بوده که حداقل ۴ هزار دستگاه را بتوانیم پوشش دهیم.

وی با تأکید بر اینکه در صورت استقبال شهروندان و مطالبه‌گری در این زمینه می‌توانیم این دستگاه‌ها را افزایش دهیم، ابراز کرد: اگر شهروندان از رانندگان تاکسی مطالبه داشته باشند و از دستگاه کارت‌خوان استفاده کنند، راننده نیز به این سمت می‌آید تا دستگاه را نصب نماید.

طالبی با اشاره به اجرای برنامه‌هایی برای هوشمندسازی و پرداخت الکترونیکی خاطرنشان کرد: از سال ۹۹ بحث کیو آر کد را در دستور کار قرار دادیم و روی دستگاه تاکسی‌ها نصب آن آغاز شد ولی یکی از مشکلات این بود که تمامی شهروندان باید گوشی هوشمند داشته باشند تا از طریق بارکد خوان کرایه را پرداخت کنند، که ازاین‌رو نتوانستیم موفق باشیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری